Застанете што и да правите и ЗАДОЛЖИТЕЛНО прочитајте го ова!

Дали сте почувствувале некогаш дека низ животот се движите по линија на помал отпор? Дека работите колку да е сработено,

Read more

Бог го сакал покрај себе. Царство небесно Славиша Кајевски!

Тажна вест се огласи утрово, кога Македонскиот народен театар ја објави веста за прерано заминатиот актер – Славиша Кајевски (1982

Read more

Дали конечно ќе се укине носењето маски во училиштата?

Кафичи, кафани, дискотеки пуштени на најјако. Сите опуштени, насмеани, видно расположени. Животот се врати во Македонија. Кафенце, сокче, нешто жестоко

Read more

„Удар по џебот“ за спас на планетата Земја!

Уште само денес имате време да купувате и користите пластични кеси, затоа што после поскапувањето од денар-два на 15 денари,

Read more

Учителка – Уметник – Уникат! Одблиску со Марина Христова

Урбан лик со уметничка душа, модно гуру со вроден сенс за естетика и убавина, вљубеник во природата, здравата храна и

Read more

Казни за сите кои го објавија списокот на починати од автобуската несреќа во медиумите!

Безброј теории и мислења, повеќе нестручни и инсинуирачки отколку стручни и проверени, ги преплавија медиумите последниве три дена, кои воедно

Read more

Љубовта треба да грее, НЀ ДА БОЛИ! СТОП за насилство врз жените!

Денес е 25 Ноември, Меѓународен ден за борба против насилство врз жените. Имено, на овој датум 1960 година, сестрите Мирабал

Read more

Од Тик Ток ѕвезди до сопствен моден бизнис!

Запознајте ги Тик Ток ѕвездите од Глазгов кои од „досада“ за време на карантинот осмислија и започнаа сопствен бизис кој

Read more

Македонија обвиена во црно. Широко им небо.

Страшна сообраќајна несреќа ја обви Македонија во црно. Голема трагедија чија болка нема размери. Во автобусот кој се враќал од

Read more

Дополнителни приходи на македонски начин

Ви текнува на изреката: „Џабе работи, џабе не седи“? Демек не го губи времето бескорисно. Епа какви времиња дошле, после

Read more