Тибет ни ја открива тајната за вечна младост

Многу тибетански лекари и специјалисти за источна медицина веќе долго време пишуваат за тибетанскиот еликсир за младост, кој е преку 2000 години стар и се смета за еден од најдобрите природни лекови за зачувување на здравјето и младоста. 

Овој еликсир со векови се користи во ајурведската медицина поради бројните здравствени користи кои ги поседува. Имено, тибетанскиот еликсир за младост го јакне имунитетот, го регулира дигестивниот систем, ја чисти јетрата и крвните садови, го подобрува тенот и ги намалува брчките.

Потребните состојки за подготовка на овој еликсир се:

  • 100 мл сок од лимон
  • 200 гр домашен мед
  • 50 мл маслиново масло

Измешајте ги сите состојки и секое утро земајте по една лажица на празен желудник. Доколку редовно го земате овој еликсир, за месец дена ќе осетите неверојатен прилив на сила и енергија. Неговата употреба се препорачува два пати годишно во период од еден месец, и тоа најдобро на пролет и во есен.

Со природата до вечна младост. 

Like или Share? А може и двете ..
fb-share-icon0