Трајна инвестиција за вашето здравје – СОКОВНИК

 Мала инвестиција со големи придобивки. За здравјето се работи.

Штом веќе имате тостер, фритеза, можеби и пекач за леб или пак тостер за вафли, тогаш време е за СОКОВНИК!

Има ли нешто поздраво од чаша полна здравје наутро за

ДОБРО УТРО?

НИТУ ЕДНО АПЧЕ не може да го замени ефектот кој на организмот го дава свежото овошје и зеленчук!

Ајде тогаш вака: Зарем мора некој да се разболи за да се прегрнат здравите животни навики?

Во продолжение ви го претставуваме еден од највкусните КОКТЕЛИ за јакнење на имунитетот.

Потребни состојки: Време-е-за-соковник-здравје-стопосто-рецепти-2

1 цвекло

1 морков

1 јаболко

1/2 лимон

На здравје ..  и до нареден пат, со здравје.

Like или Share? А може и двете ..
fb-share-icon0